RMC Afgangsfestival 2019

Klik på den enkelte koncert for mere info.
9. maj. 2019
Nyhed

Læs mere om afgangsfestivalen HER

Tirsdag 11. juni

18:00 i A116: Aske Zidore (bachelor, komposition)

18:30 i Akvariet: Johan Hansson Liljeberg (bachelor, musiker)

19:00 i Koncertsalen: Astid Sonne (bachelor, komposition)

19:30 i A118: Kristian Saarup (bachelor, musiker)

20:00 i Akvariet: Soho Rezanejad (bachelor, komposition)

20:30 i Koncertsalen: Erik Apollo (bachelor, musiker)

21:00 i A118: Villads Klint (bachelor, komposition)

21:30 i Akvariet: Cassius Lambert (bachelor, musiker)

22:00 i Koncertsalen: Rebecca Molina (bachelor, komposition)

 

Onsdag 12. juni

18:00 i A118: Nicklas Grool (bachelor, komposition)

18:30 i Koncertsalen: Kristof Gasior (bachelor, musiker)

19:00 i Akvariet: Carl Ørsted Malling (bachelor, komposition)

19:30 i A118: Janus Bagh (bachelor, musiker)

20:00 i Koncertsalen: Viktor Persson (bachelor, komposition)

20:30 i Akvariet: Mads Bunch Johansen (bachelor, musiker)

21:30 i Koncertsalen: Mads Ulrich (bachelor, musiker)

22:00 i Akvariet: Tobias Kropp (bachelor, komposition)

 

Torsdag 13. juni

19:00 i A118: Simon Kjær (bachelor, musikproduktion)

19:30 i Akvariet: Troels Damgaard-Christensen (bachelor, musiker)

20:00 i Koncertsalen: Niels Henrik Egsgaard (bachelor, musikproduktion)

20:30 i A118: Carl Philip Otterstad (bachelor, musiker)

21:00 i Akvariet: Ahmad Zareini (bachelor, musikproduktion)

21:30 i Koncertsalen: Storm D’Angelo (bachelor, musiker)

 

Fredag 14. juni

19:00 i A118: Tanja Vesterbye Jessen (bachelor, musikproduktion)

19:30 i Akvariet: Mikkel Trøjborg Fink (bachelor, musiker)

20:00 i Koncertsalen: Oliver Volz (bachelor, musikproduktion)

20:30 i A118: Mathias Sørensen (bachelor, musiker)

21:00 i Akvariet: Mikkel Holtoug (bachelor, musikproduktion)

21:30 i Koncertsalen: Line Vognstrup (bachelor, musiker)

 

Mandag 17. juni

18:00 i Akvariet: Eloi Calame (kandidat, music performance)

18:50 i A118: Jonas Ladegaard (kandidat, music creation)

19:40 i Koncertsalen: Petter Asbjørnsen (kandidat, music performance)

20:30 i Akvariet: Lasse Bækby Buch (kandidat, music creation)

21:20 i A118: Grzegorz Tarwid (kandidat, music performance)

 

Tirsdag 18. juni

18:00 i A118: Albert Karch (kandidat, music creation)

18:50 i Akvariet: Julius Windisch (kandidat, european jazz master)

19:40 i Koncertsalen: Maxe Lu Alicia (kandidat, music creation)

20:30 i A118: Karoline Wallace (kandidat, nordic master: the composing musician)

 

Onsdag 19. juni

18:00 i A118: Liva Møller Overgaard (kandidat, music performance)

19:00 i Koncertsalen: Halym Kim (kandidat, music performance)

20:00 i Akvariet: Mané Fernandes (kandidat, music performance)

21:00 i A118: Laust Moltesen Andreasen (kandidat, music performance)

22:00 i Koncertsalen: Jan D. Kadereit (kandidat, music performance)

 

Torsdag 20. juni

18:00 i Koncertsalen: Mike Wind (kandidat, music performance)

19:00 i Akvariet: Søren Høi (kandidat, music performance)

20:00 i A118: Kjetil Mulelid (kandidat, music performance)

21:00 i Koncertsalen: Daniel Scheffmann (kandidat, music performance)

 

rmc_afgangsfestival_2019_plakat_til_some_500x700.jpg

Læs mere om afgangsfestivalen HER

Download uge-program for RMC Afgangsfestival 2019

Praktisk information RMC Afgangsfestival

Gratis adgang, alle er velkomne - der er mad og ølsalg i gården og i kantinen.

 

RMC Afgangsfestival 2019 finder sted i perioden 11. juni til 20. juni.

 

Koncerter og events afholdes alle på RMC i salene A118, Akvariet og Koncertsalen.

 

Rytmisk Musikkonservatorium

Leo Mathisens Vej 1

1437 Kbh K

Offentlig transport

Buslinje 9A har stoppested få meter fra konservatoriets hovedindgang.

 

Havnebus 991 og 992 har anløbsplads ved stoppet Holmen Nord cirka 50 meter fra konservatoriets hovedindgang.